GSTF Defile 2016-Backstage

İZMİR EKONOMİ’DE TASARIM ŞOVU

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, eğitimlerini “Metamorfoz” başlıklı sergi ve defileyle tamamladı. Endüstriyel Tasarım, Mimarlık, Görsel İletişim, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümlerinin sergisi ile Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin defilesi büyük beğeni topladı.

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde öğrencilerin final sergisini İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan ve konuklar gezdi. Başkan Demirtaş ve Rektör Prof. Dr. Muğan daha sonra İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin defilesini izledi, final coşkusunu birlikte yaşadı.

İEÜ Tören Alanı’nda gerçekleştirilen mezuniyet defilesinde, öğrenciler, metamorfoz teması üzerinden esinlenerek oluşturdukları hazır giyim kıyafetlerini, davetlilerin beğenisine sundu.

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, 16 öğrencinin 147 giysi tasarımının sergilendiğini belirterek, öğrencilerin dört yıllık öğrenim hayatları boyunca bakış acılarının zenginleştiğini söyledi. Öğrencilerin eğitimlerini mezuniyet koleksiyonlarına yansıttığını aktaran Prof. Dr. Bulgun, öğrencilerin özgünlüğünü tasarımlarına aktardığını kaydederek, “Biz geleceğin tasarımla yaratılacağına inanıyoruz. Genç tasarımcıları, sektöre kazandırıyoruz. Bu defile bir yılın değil 4 yıllık emeğin sonucudur” dedi.

Başak Gürsoy’un koreografisini yaptığı defilede, koleksiyonların koordinatörlüğünü ise Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arzu Vuruşkan ile Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich birlikte gerçekleştirdi.