TÜSİAD “Bu Gençlikte İş var” Töreni

İzmir Ekonomi Üniversitesi, girişimci ve öncü yapısını başarılarıyla zirveye taşıyor. TÜSİAD tarafından gerçekleştirilen “Bu Gençlikte İş Var” Yarışması’nda en çok girişimci projeyle “Girişimcilik Bayrağı”nı kazanmasının ardından ODTÜ URAP (Enformatik Enstitüsü Laboratuvarı) araştırmasına göre 193 üniversite içinde 23 bilim alanda yayın yapan 15. üniversite oldu.

İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, geçtiğimiz hafta TÜSİAD Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk’ten Girişimcilik Bayrağı’nı aldıktan sonra üniversitenin başarısının URAP raporuyla tescillendiğini kaydetti. Başkan Demirtaş, “Üniversitemiz, ODTÜ URAP’ın 2015 üniversite sıralamasında 193 üniversite içinde 23 bilim alanının hepsinde yayın yapan 15. üniversite oldu. ODTÜ URAP Laboratuvarı bu çalışmayı tercih aşamasına gelen üniversite adaylarına ve ailelerine seçimlerinde yol göstermek amacıyla yapıyor. Bu değerlendirme ile üniversitemizin pek çok farklı bilim alanında etkin ve başarılı olduğu da tescil edilmiştir” dedi.

‘Başarılar Katlanarak Büyüyor’

Tek amaçlarının Türkiye ve dünya insanlığına yararlı gençleri ve girişimcileri yetiştirmek olduğunu vurgulayan Başkan Demirtaş, 2016 yılında da aynı hedefle akademik eğitime devam edeceklerini ifade etti. Dünyanın en ileri eğitim ve öğretim sistemini kurduklarını, akıllı sınıf uygulaması ile öğrenci öğrenme yüzdesinde artış yaşanacağını aktaran Başkan Demirtaş, şunları söyledi:

“Üniversitemiz, geçtiğimiz yılda dünyanın ilk 500 üniversitesi arasına girdi. Üniversitemizde, girişimci ve yenilikçi gençler yetiştirmek üzerine her gün yenilenen bir sistemimiz var. Öğrencilerimizin girişimci bireyler olarak yetişmesi için verdiğimiz çabalar sonucunda TÜBİTAK’ın en girişimci ve yenilikçi üniversiteler sıralamasında 2012 yılından bu yana yer alan İzmir’deki tek vakıf üniversitesi olma özelliğini koruyoruz. Üniversitemiz akıllı kampüs altyapımız ile öğrenim programlarımızın uluslararasılaşması yönünde yenilikçi adımlarıyla dikkat çekiyor. Bunun için uluslararası online öğrenim işbirliğinin 23 küresel ortağından biriyiz. Öğrencilerimiz, Türkiye ve dünya insanlığına yararlı bireyler olarak hizmet edecek.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *