2013 Mezuniyet Töreni

2 Temmuz 2013 Mezuniyet Töreni

4 Temmuz 2013 Mezuniyet Töreni

İEÜ ÖĞRENCİLERİNİ İŞ YAŞAMINA UĞURLADI
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin yeni mezunları kariyer yolculuklarına başlıyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 2012–2013 mezunu 914 genç, 2 ve 4 Temmuz 2013 tarihinde İEÜ Açık Hava Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen törenlerle diplomalarını aldı. Tören sonunda öğrenciler 10. Yıl Marşı eşliğinde hep birlikte keplerini fırlatarak, gurur dolu anlar yaşadı.

2668_4Törene katılan İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş ve İEÜ Rektörü Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, üniversite birincisi İşletme Bölümü Mezunu Fatma Canan Yaranoğlu’yla birlikte şeref kütüğüne yıldız çaktı. Üniversite ikincisi Veli Coşkun ve üçüncüsü Gizem Alp de diplomalarını ve plaketlerini Demirtaş ve Baltacıoğlu’ndan aldı. Üniversite birincisi Yaranoğlu, törenin hemen ertesi gününde çok prestijli bir kurumda işe başlayacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, öğrencilerinin hepsinin bir başarı örneği olduğunu, ailelerinin çocuklarıyla gurur duymaları gerektiğini belirterek, “Üniversite birincimize iş teklifinde bulunma geleneğim vardı. Ancak kendisi yarın (3 Temmuz) işe başlıyor. Öğrencimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Üniversite birincisi İşletme Bölümü Mezunu Fatma Canan Yaranoğlu ise, mezuniyet töreninin ardından hemen işe başlayacağına değinerek, şunları söyledi: “Hiçbir başarı tesadüfen insanı gelip bulmuyor. İnsanların, sevdikleri hayattayken onlarla geçirdiği her dakikanın kıymetini bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle üniversite eğitimimi İzmir’de almak istedim. Çok şanslıyım ki bulunduğum şehirde İzmir Ekonomi Üniversitesi gibi çok kaliteli bir üniversite vardı. Hem ailemle çok güzel bir 5 yıl geçirdim hem de mükemmel bir yükseköğretim aldım. Mezun olurken şunu mutlulukla söylüyorum ki: İzmir Ekonomi Üniversitesi benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *