www.medyakulubu.com

Türkiye’de ki tüm üniversite haberlerini ve üniversite kulüplerinin organizasyon ve haberlerini içeren Türkiye’nin en büyük ve en genç portalı…

Haber Ekibimizin amacı:

www.medyakulubu.com İzmir Ekonomi Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan ayrıca Türkiye’nin farklı üniversitelerinde öğrenci temsilcileri bulunan sadece İnternet üzerinden yayın yapan bağımsız haber ve organizasyon sitesidir.
10.04.2012 tarihinde yayın hayatına başlayan www.medyakulubu.com hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmayıp, mali desteğini tamamen öğrencilerden sağlamaktadır. www.medyakulubu.com internet sitesinde görev alan tüm öğrenciler, iletişim fakültelerinde hala öğrenim görmekte ve edinilen teorik alt yapıyla çelişmeyen bir habercilik amaçlamaktadır.

Cinsel, etnik, dinsel her türlü ayrımcılık ve nefret söylemlerine yer vermeden farklı bir habercilik yapılabileceğine inanan ekibimiz, ana akım medyadaki kalıplaşmış habercilik anlayışını yıkarak İnsan odaklı, hak odaklı, yurttaş haberciliği yaparken, dilin kendi içinde barındırdığı iktidarın taşıyıcısı ve aktarıcısı olma özelliğinin tuzağına düşmeden haber diline yenilik getirmeyi temel amaç saymıştır. Kamuoyunun haber alma hakkına gerçek anlamda saygı ilkesiyle; kamuoyunun ne okuması ve ne düşünmesi gerektiği hakkında belirleyici olmak yerine var olanı tarafsız, dengeli ve eşit bir şekilde kamuoyuna sunmak amacı ile yola çıkan ve hiçbir kar amacı gütmeyen medyakulubu.com, ana akım medyada yalnızca 3. sayfa haberlerine konu olabilen marjinal-ize edilmiş azınlıkları manşetine taşıma mücadelesi vermektedir.

 

Read more: http://www.medyakulubu.com/mucadele/#ixzz2OSGJHPg8