18 Şubat 2013 günü Öğrenci Kulüplerin Sınıflandırılması ve Akreditasyonu Projesi için Üsküdar Gençlik Merkezi ve Türkiye Öğrenci Konseyi işbirliği ile üniversiteliler zirvesi gerçekleştirildi. Türkiye’deki tüm üniversite kulüplerinin ve başkanlarının katıldığı zirvede öğrenciler toplantılar serisine YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’nın katılımıyla başladı. Ardından yapılan toplantılarda kulüplerin sınıflandırılması, akreditasyonu, alanlarına göre koordine edilmesi konuşuldu. Ayrıca, konseyde öğrenci faaliyetlerinde kalite anlayışını geliştirmekten bahsedildi.

574450_218913248246570_908992346_n

Türkiye Öğrenci Konseyi Başkanı Nihat Buğra Ağaoğlu yapılan toplantıda bütün öğrencilerin eğitim-öğretim ve araştırma etkinliklerinin yanı sıra, demokratik ve özgür bir ortamda örgütlenmeleri, her üniversitenin çağdaş bir yükseköğretim kurumu olarak gelişmesine katkıda bulunmaları, gereksinimlerini üniversitelerin birimlerine duyurmaları, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemeleri amacıyla çalıştıklarını söyledi.

Öğrenci Kulüplerin Sınıflandırılması ve Akreditasyonu Projesi için gerçekleşen üniversiteliler zirvesine yaklaşık olarak 100 kulüp başkanı ile üniversite öğrenci konsey başkanları katıldı.

Öte yandan, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrenci konseyi başkanı Numan Karabıyık ve Medya kulübü’de Üsküdar Gençlik Merkezinde gerçekleşen Öğrenci Kulüplerin Sınıflandırılması ve Akreditasyonu Projesi’ne katıldı.

DSC_3889_JPG

Read more: http://www.medyakulubu.com/2013/02/19/universiteliler-zirvesi-uskudar-genclik-merkezinde-gerceklesti/#ixzz2T4CxlfUy